Sjezd na koloběžce je opravdová zábava, která nadchne všechny věkové kategorie, jak starce, tak mlaďochy. Někdo zvolí vzrušující rychlou jízdu plnou adrenalinu. Jiný zase klidnou vyjížďku přírodou, kde se může opravdu pokochat krásou naší přírody.

Máme pro vás připraveno několik tras, které jsou různě náročné, jak na čas, tak na vaši fyzickou kondici. Někdy rozhoduje i aktuální počasí. Pokud i po prostudování tras stále váháte, která trasa bude tou pravou, v naší půjčovně vám určitě rádi s výběrem poradí.


DOPORUČENÉ SJEZDY

mapa-penziony.jpgNa uvedené mapě si můžete prohlédnout jednotlivé nabízené trasy a níže pak najdete stručný popis ke každé z nich.

 


NOVINKA 2019

Nová trasa JÍTRAVSKÝ DVOREC

www.jitrava.cz

cena dospělí 300,-Kč /150 Kč děti do 12  let

Naše půjčovna KOLOBĚŽKY Ještěd, nově nabízí  možnost zapůjčit si koloběžku  až na samém vrcholu Ještědu přímo u vysílače u hotelu Ještěd a pak Huráááá dolů pořád z kopce až do 20 km vzdálené malebné vesničky Jítrava kde můžete nově koloběžku odevzdat v apartmán resortu Jítravský Dvorec. Tam si můžete vychutnat vše co Jítravský Dvorec nabízí. úžasné  ubytování , špičkovou gastronomii, steaky z vlastního chovu, nebo si můžete dát jen výtečné pivko a pokračovat dál. Nezáleží na tom jestli jste v Jítravském Dvorci ubytováni, nebo jestli procházíte náhodou kolem. Jítrava je zapomenutý kout , který rozhodně stojí za to vidět. Zpátky do LIBERCE přímo od Jítravského Dvorce autobusem, nebo autobusem na druhou stranu směr Jablonné v Podještědí a dál vlakem kamkoliv vše najdete na IDOS.cz
trasa: JÍTRAVA  můžete si vybrat ze tří možných variant
1)nejhezčí je trasa přes NOVINU , Z Ještědu vyrazíte po asfaltu až na druhé velké parkoviště VÝPŘEŽ. Tam přejdete hlavní silnici rovně na  vyasfaltované lesnické parkoviště u lesa koukejte vlevo a najděte žlutou cyklistickou značku č.3007, dále pak jedete po této značce malebnou přírodou po zpevněné šotolině stále z lehka z kopce až vyjedete z lesní branou ven na asfalt. Jste na křižanském sedle v blízkost penzionu NOVINA pozor zde jeďte DOLEVA !!! pořád z kopce po asfaltu směr KŘIŽANY u obecního úřadu odbočíte doprava na cyklistickou trasu č. 25 na ZDISLAVU, tam potom nepatrný stoupáček a zase z kopce. Hurá JÍTRAVA jste v cíli.
2) Něco málo přírodou zbytek po asfaltu… Vyrazite z ještedu dolů po asfaltu 800m  na první parkoviště chata Ještedka a tam hura do lesa , stoupáček kolem zeleného vysílače až na vrchol hřebenu, projedete kolem druhé výstupní stanice čtyřsedačkové lanovky a pak dolů směr chata Pláně…. Pozor 100m před chatou Pláně odbočíte doprava lehce do kopce na asfalt , když tohle vyšlápnete čeká vás odměna š km krásný sjezd po lesní afaltce téměř bez aut. Vyjedete na hlavní silnici kterou přejedete rovně a na rozcestí se dáte směr hospoda VELKÝ SEMERING , KŘIŽANY !!! u obecního úřadu odbočíte doprava na cyklistickou trasu č. 25 na ZDISLAVU, tam potom nepatrný stoupáček a zase z kopce. Hurá JÍTRAVA jste v cíli.
3) Jízda po asfaltu , je jednoduchá a rychlá pro ty co pospíchají, chtějí přijet do cíle co nejvíce odpočatí a mají  rádi rychlou jízdu Z ještědu vyrazíte po asfaltu a na druhém velkém parkovišti Výpřež odbočíte doleva pak je to samá zatáčka a po čtyřech kilometrech odbočíte doprava na KŘIŽANY u obecního úřadu odbočíte doprava na cyklistickou trasu č. 25 na ZDISLAVU, tam potom nepatrný stoupáček a zase z kopce. Hurá JÍTRAVA jste v cíli.

GOLF JEŠTĚD 

www.golfjested.cz

cena dospělí 220,-Kč /100 Kč děti do 12 let

zeleně značená trasa -12 km

Novinka pro letošní rok 2015

Zajeďte si na koloběžkách zahrát ADVENTURE GOLF.  Zábava opravdu pro všechny.

Tato zeleně značená trasa je určena především pro ty, kteří jsou ubytovaní přímo v penzionu golfového klubu. Nabízíme vám parádní odměnu za výšlap na Ještěd. Sjezd na koloběžce zpátky do penzionu, ale také pro ty co si chtějí užít celý den. Je to jednoduché, přijď k nám na Ještěd, půjč si koloběžku a zajeď si zahrát golf. Zpátky do Liberce autobusem – info na www.idos.cz

Vybrat si můžete ze dvou možných zeleně značených tras. První je zcela nenáročná. Je to parádní jízda celá z kopce pouze po silnici. Druhá trasa vede částečně přírodou po Ještědském hřebenu, přes Chatu Pláně s dojezdem do gofového resortu po silnici.

Koloběžky odevzdáváte přímo u recepce .

http://www.golfjested.cz/cz/kontakt


nově také připravujeme trasu

JEŠTĚD – BABYLON

prozatím není v provozu

cena dospělí 200,-Kč/ 100,-Kč děti do 12 let

Trasa vhodná zejména pro ubytované v hotelu Babylon. Detaily budou upřesněny.


JEŠTĚD – CENTRUM LIBEREC

cena  dospělí 220,-Kč/ 100,-Kč děti do 12 let

Trasa je vhodná zejména pro liberečáky. POZOR!!! V případě zájmu o tuto trasu si můžete zapůjčit koloběžky až po 15hod.

Koloběžku odevzdáte v centru Liberce, v naší partnerské hospůdce Tatáž Pakáž v týdnu po 15hod a přes víkendy po 17hod., kdy se hospůdka otevírá. Odměnou za zdolání této trasy bude možnost se vyfotit vlastním fotoaparátem s naším jedinečným kuchařem Jendou Zarembou. :o))) a pak se občerstvit lahodným tankovým plzeňským pivkem a dát si vynikající vyhlášená pečená žebra. Kde hospůdku v centru najdete? Mrkněte na www.tatazpakaz.cz


KRYŠTOFOVO ÚDOLÍ

mapa-krystofak-bezcen.jpgcena dospělí 220,-Kč/ 100,-Kč děti do 12 let

žlutě značená trasa – dlouhá 12 KM

Zpátky konečně vlakem !!!!! odjezdy z Kryštofáku každý den v 10h 52min a následovně každé dvě hodiny 12h 52min, 14h 52 min……..atd. Takže parádní výlet na kolobrndách a zpátky 30 min vláčkem do Liberce. Parádní zážitek pro děti.

 

odjezd autobusu MHD č. 16 do Liberce o víkendech ve 14h 00 a v 17h 44.

pondělí – pátek  v 11h59,13h35 a v 16h10

a do Liberce to trvá jen 30 minut.

zkontrolujte na www.idos.cz

Tato trasa je ideální výlet,  jak pro rodiny s dětmi, tak pro menší i větší bandy všech věkových skupin.

Celá trasa  má ideální povrch po zpevněné lesní cestě a klidné a bezpečné klesání po celé její délce. Je fyzicky absolutně nenáročná. První 3km vedou z Ještědu po silnici zhruba do půlky kopce na Výpřež, kde se nachází naše indiánská střelnice (viz záložka INDIÁNI). Tam přejedete hlavní silnici a dáte se vlevo po lesní cestě.

Aby jste nikde nezabloudili, máme celou trasu značenou žlutou šipkou s koloběžkou.

Kryštofovo Údolí je turisticky velice zajímavá  vesnice, kde najdete spoustu pozoruhodností ( krásné roubené hospůdky a chalupy, orloj, starý kamenný viadukt, ..) Jedinou nevýhodou je, že si musíte naplánovat vaší dopravu zpět. ČD nabízí dopravu vláčkem jen pár zastávek do Liberce. Je proto zapotřebí nastudovat jízdní řád na www.idos.cz. Vlaková zastávka Kryštofovo Údolí je vzdálena cca 20 min pěšky od naší cílové zastávky hospůdka u Kryštofa.

V každém případě vám  do Liberce v sobotu a neděli jede autobus MHD číslo 16 a to ve 14h00 a v 17h44 a v pracovní dny v 11h59,13h35, a v 16h10 každý den a to kousek od hospůdky U Kryštofa, kde naši koloběžku odevzdáte. Čekání na autobus si můžete zpříjemnit posezením v hospůdce.

RYCHLOVKA

cena dospělí 120,-Kč/ 70,-Kč děti do 12 let

černě značená trasa – dlouhá 7 KM

trasa-cerna.jpg

Rychlovka je vhodná pro ty, co mají rádi rychlou a pohodovou jízdu z Ještědu nebo se třeba jen potřebují rychle dostat ke svému autu na spodním parkovišti.

Rychlovka je také trasa, která vás zavede do naší indiánské střelnice, kde si můžete vy i vaše děti zastřílet z luků a tím si zpestřit jízdu z kopce.

Trasa je také určena pro rodiny s dětmi, kteří si chtějí bezpečně, v klidu a bez námahy užít jízdu z Ještědu na koloběžce. Mysleli jsme i na ty nejmenší, pro které máme připraveny dětské sedačky s nosností do 15kg. Větší děti, které si netroufnou jet samy a na jízdu v sedačce jsou již velké, doporučujeme jízdu v tandemu na nášlapu před taťkou nebo mamkou. Trasa končí u kabinkové lanovky, nebo na parkovišti pod Ještědem u vašich aut.

VÝPŘEŽ (indiánská střelnice) 

 po silnici do půlky kopce  cena dospělí 70,-Kč/ 50,-Kč děti do 12 let

černě značená trasa – dlouhá  3 KM

Tato trasa kopíruje trasu Rychlovka, ale končí přibližně v polovině kopce na parkovišti Výpřež, kde se nachází naše indiánská střelnice. Je vhodná zejména pro ty, kteří zaparkovali právě na tomto parkovišti.

 

TURISTICKÁ

cena dospělí 150,-Kč/ 90,-Kč děti do 12 let

modře značená tras – dlouhá 7 KM

trasa-modra.jpg

Modrá trasa vede přírodou a je určena pro ty, co mají rádi jízdu přírodním terénem s návštěvou hospůdky. Prostě a jednoduše pro ty, kteří mají rádi výlety.

Doporučujeme ji pro dospělé a děti starší 10ti let. Menší děti tuto trasu také zvládnou, ale není pro ně, vzhledem k náročnosti terénu, úplně vhodná. Naopak je vhodná pro partičky a rodiny se staršími dětmi.

V období dešťů se tuto trasu snažíme všem rozmlouvat. Všichni se vrací “zaflákaní” blátem až na záda….Ale budete-li i na toto připraveni, klidně vyražte.

Pokud nám někde nezabloudíte, tak vám jízda zabere tak 1-2 hodiny. Záleží, jak se zdržíte v hospůdce na Pláních, která je na trase. Trasa končí u kabinkové lanovky, nebo na parkovišti pod Ještědem u vašich aut.

HOSPODSKÁ HŘEBENOVKA

cena dospělí 220,-Kč/ 100,-Kč děti do 12 let

červeně značená trasa – 12 KM

trasa-cervena.jpg

Tato červená trasa je vhodná náročné, co mají rádi delší výlet a nebojí se sem tam nějakého převýšení.

Cestou můžete navštívit  dvě hospůdky chata Pláně kde dobře vaří, a hospůdku u Šámalů/Šámalku/ kde mají dobré pivko a pár drobností na zakousnutí, mají tam koně a je tam nádherný výhled do dálek.

Trasu doporučujeme pro rodiny s většími dětmi a partičky, co mají 1,5- 2,5 hodinky času, pokud nám tedy někde nezabloudíte nebo se nám nezdržíte v některé z hospůdek.

V období dešťů se tuto trasu snažíme všem rozmlouvat, stejně jako u žlutě značené trasy. Všichni se vrací “zaflákaní” blátem až na záda….Ale budete-li i na toto připraveni, klidně vyražte. Trasa končí u kabinkové lanovky, nebo na parkovišti pod Ještědem u vašich aut.

Některé z výše uvedených tras – modrá, červená a černá – končí na stejném cílovém místě (pokud není u trasy uvedeno jinak) a to dole u kasy kabinkové lanovky nebo na spodních parkovištích přímo u vašeho auta, kde koloběžky odevzdáte.

CAMP 2000 – Janův Důl

cena dospělí 220,-Kč/ 100,-Kč děti do 12 let

zeleně značená trasa – 12 KM

mapa-zelena.jpg

Tato zeleně značená trasa je určena pro návštěvníky Campu 2000, kteří jsou tam ubytovaní a kteří si vyšlápli pěšky na Ještěd, ale také pro ty co mají chatu nebo chalupu někde v okolí Janova Dolu.

Nabízíme vám parádní odměnu za výšlap na Ještěd. Sjezd na koloběžce zpátky co možná nejblíž k vaší chalupě.

Vybrat si můžete ze dvou možných zeleně značených tras. První je zcela nenáročná. Je to parádní jízda celá z kopce pouze po silnici. Druhá trasa vede částečně přírodou po Ještědském hřebenu, přes Chatu Pláně s dojezdem do Janova Dolu po silnici.

Koloběžky odevzdáváte přímo v Campu 2000 na recepci.

PENSION HORKA

cena dospělí 120,-Kč/ 70,-Kč děti do 12 let

zeleně značená trasa – 7 KM

Tato trasa kopíruje zeleně značenou trasu CAMP 2000, ale končí u pensionu Horka, který se nachází při vjezdu do obce Hoření Paseky směr Janův Důl. Trasa je vhodná zejména pro ubytované v penzionu Horka nebo pro ty co mají chatu, nebo chalupu v jeho okolí.

Koloběžky odevzdáváte přímo v pensionu Horka.